Franse olijfzeep

Voor meer zeep op plantaardige basis, Marseillezeep, Alepzeep, en gastenzeepjes kunt u een kijkje nemen bij www.vindoc.marktplaza.nl.

Franse Olijfzeep lavendel
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep verveine
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep kamperfoelie
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep roos
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep lelietjes van dalen
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep vanille
3,75 EUR

 

Franse Olijfzeep homme
3,75 EUR

 


De geschiedenis van de olijfoliezeep

Er wordt gezegd dat, in de tijd dat zeep nog niet was uitgevonden, de oude Egyptenaren zich insmeerden met olijfolie wanneer zij zich wilden reinigen. De olijfolie bleef plakken aan het vuil, waardoor het van de huid afgeschraapt kon worden. Andere oude volkeren in Mesopotamië voegden soda toe aan olijfolie en ontdekten op deze manier de eerste zeep.

Olijfolie wordt al duizenden jaren gebruikt voor het maken van zeep. Olijfolie, net als alle andere vetten of oliën, verandert in zeep na toevoeging van loog, vergelijkbaar met soda. Gedurende de volgende eeuwen werd het proces om zeep te maken van olijfolie verbeterd; er werden verschillende oliën gemengd met de olijfolie en andere toevoegingen, zoals algen en mineralen werden gebruikt.
Olijfzeep is zeer mild en lang houdbaar. Het kan onverdund op iedere huidsoort aangebracht worden en zorgt ervoor dat de vochtigheid in balans gehouden wordt en de elasticiteit behouden blijft. Het is niet zo vreemd dat olijfzeep de huid zo goed verzorgt, omdat het gebruik maakt van de natuurlijke vochtinbrengende werking van olijfolie.